Kosmeceutika TianDe a čtyři mušketýři

Chvilku 🙂  jsem nic nenapsala, tak jsem to dnes napravila.

Trochu o kosmeceutice, trochu o strašácích ve výrobcích a trochu o čtyřech mušketýrech. Ne fakt jsem v poho 🙂 ….tak pojďme na to.

Termín „kosmeceutika“ zavedl přibližně před 20 lety známý americký dermatolog Albert Kligman. V jeho pojetí tento termín vzniklý spojením slov „kosmetika“ a „farmaceutika“ znamená přechodnou skupinu přípravků mezi kosmetickými a farmaceutickými přípravky.

Dvěma nejdůležitějšími směry, kterými se kosmeceutika ubírá, je ochrana před nepříznivými faktory přispívajícími ke stárnutí kůže a aktivní omlazující účinek.

Výrobky jsou vyráběny membránovou technologií, která zajišťuje dodání bylinných složek v co největší koncentraci.

Exkluzivita přípravků spočívá především v  přírodních ingrediencích. Výtažky z  ovoce, bylin, květů, éterické oleje a extrakty z léčivých rostlin, unikátní složky živočišného původu (ovčí placenta, žraločí chrupavka a další) zpracované s využitím vysokých technologií moderní vědy a techniky získávají silné efektivní účinky pro pokožku. Rostlinné suroviny používané při výrobě výrobků TianDe jsou pěstovány pouze v ekologicky čistých oblastech Číny a Tibetu a sbírají je vyškolení odborníci v určitých obdobích podle lunárního kalendáře. I voda používaná v kosmetických přípravcích se získává z léčivých pramenů a mořských hlubin, čistí se pomocí membránových technologií a obohacuje se výživnými látkami a stopovými prvky.

1170

 

Nabídka je velmi široká, neopakovatelná na bázi aktivní přírodních přísad.

Pokud nevidíte na složení procentuální zastoupení látek obsažených ve výrobku, můžete se orientovat pořadím, jak jsou složky na složení napsány. To znamená, že pokud je třeba procentuálně ve výrobku nejvíce vody, bude voda na prvním místě.

Na konci seznamu ve složení výrobky se většinou píšou konzervanty. Všimli jste si toho, že jsou vždy na konci? Právě proto, že jsou obsaženy pouze v takovém množství, které Vašemu tělu nemůže uškodit.

Propadáme panice, pokud objevíme ve složení výrobků alkohol, konzervant, paraben, alkohol, silikon…

Jsou však ve výrobcích hodně důležité. Bez nich by výrobky měly velmi krátkou dobu spotřeby. Hlavně u výrobků, které obsahují vysoké procento přírodních látek (což TianDe má 🙂 až 20% ). Bez nich právě kvůli vysokému procentu přírodních látek by byly skvělou živnou půdou pro baktérie, plísně a kvašení.

Všechny výrobky, které mají mít delší životnost než dva až tři dny musí být zakonzervovány.

Strašák parabeny……..myslím, že parabeny je třeba jen lépe poznat a né se jen nechat unést mytologií, která kolem nich vznikla. Možná Vás překvapí, že parabeny jsou nejlepší konzervanty, které byly ve výrobcích za posledních patnáct let prokázány.

Určitě jste se setkali s výrobky, které mají nápis – paraben free. Jsou to výrobky, které mohou být přínosem právě pro skupinu lidí alergických právě na parabeny. Ano tento výrobek nesmí obsahovat parabeny, ale to neznamená, že neobsahuje konzervanty. A to může být někdy právě kámen úrazu. Může takový výrobek obsahovat konzervant, který ještě třeba není až tak známý nebo není tolik prověřený.

Firma TianDe parabeny používá. Používá však parabeny i konzervanty na přírodní bázi. Ty jsou docela často opomíjené právě kvůli již zmiňované kampani proti parabenům.

Věděli jste, že skvělý paraben je například echinacea, 24 karátové zlato, koloidní stříbro, mléčný kvas, jojoba, éterické oleje, vitamín E a C?

Alkohol je ve výrobcích potřebný. Má pro výrobek dvě důležité vlastnosti. Jinak aby sám výrobek nevysychal a pak po aplikaci výrobku, aby udržel v naší kůži vodu. Měli bychom ho spíše ve výrobcích vyhledávat, protože je to takzvaný dodatkový zadržovač vody v přijatelné míře v pokožce.

Silikony. I ty jsou ve výrobku potřebné. Dělíme je na silikony rozpustitelné a nerozpustitelné ve vodě. Kosmetika obsahuje právě ty rozpustitelné. Pouze v dekorativní kosmetice a v opalovacích produktech bývají právě obsaženy ty nerozpustitelné.

 

Připravit krém z přírodních složek lze, i když bude mít velmi omezenou dobu trvanlivosti. Naopak získat komfortní produkt, který po sobě nezanechá mastný povlak na pokožce, dobře se vstřebá, bude mít příjemnou a lehkou vůni, je prakticky nemožné bez přidání speciálních přísad (zahušťovadel, emolentů, emulgátorů, konzervantů). Jenomže spotřebitel o tom neví, ten prahne po „čisté přírodě“ a ani netuší, že jde o pouhý obraz podsouvaný médii.

Ufff, tak to bylo trochu možná „odbornějších“ informací. Teda jsou to jen mými slovy napsané výtažky a postřehy, které jsem od „odbornějších“ lidiček zachytila. Pokud jsem ještě na nějaké „strašáky“ zapomněla, klidně mě na to upozorněte.

Nebylo by to TianDe, aby podle mě opět nebylo ještě unikátnější 🙂 .

Výrobky podle čínské medicíny jsou postaveny na čtyřech základních pilířích – zpracování bylin podle jejich jedinečnosti a zařazení. Podle čínské medicíny jsou tyto pilíře nazývány imperátor, premiér ministr, ministr a služebník.

Jelikož jsou jeden bez druhého nepostradatelní, já se rozhodla jim říkat čtyři mušketýři 🙂

tri-musketyri-152989-wikithumb

 

 

Seznamte se :

Imperátor alias d´Artanan 🙂 . Byl v té čtverce nejdůležitější. Vždy chtěl být u všeho, ničeho se nebál, do všeho se vrhal s velkou vervou a bez přemýšlení, jaké budou následky a jeho nezkažené přesvědčení, že není nic, co by ho zastavilo, ho v mých očích dělalo z téhle čtverky nejsilnějším.

Proto je imperátor nejdůležitější v produktech hlavní bylina, co bezhlavě 🙂 a s velkou silou léčí. V hodně případech je to například andělika čínská. Říká se jí, že je bylinou na sto nemocí.

Premiér ministr alias Athos 🙂 . Byl moudrý a statečný, spíše melancholik. A to že rád pil……nikdo přeci není dokonalý 🙂 . Přesto byl nejbližší z přátel d´Artanana. A že přátelství posiluje, to všichni víme.

A to je právě úloha premiéra ministra (další bylinky), která znásobuje účinnost imperátora.

Ministr alias Aramis 🙂 . Byl hodně tichý a zbožný, ten co, vnášel klid a někdy se snažil potlačit to negativní, jestli to vůbec u nich čtyř bylo možné 🙂 u této čtverky.

Ministr potlačuje možné negativní účinky, které může bylinka mít, ať už chce nebo ne. Všechno může mít svoji chybu třeba jako Athos 🙂 .

A služebníček?

Služebníček, prosím 🙂 alias Porthos…..no rád měl jídlo, ženy a zpěv, moc rozumu nepobral, takže se mi do role služebníčka docela hodí 🙂 . Vlastně skvěle, když si vybavím scény, kdy už konečně chtěl zakousnout 🙂 a většinou musel jít „udělat“ úplně něco jiného. I když se mu to vůbec nelíbilo….nikdy neodmítl.

Služebníček podle čínské medicíny právě pomůže bylince „dojít“ na místo, kde je třeba daný problém řešit.

Právě proto díky těmto čtyřem mušketýrům jsou účinky u některých výrobků viditelné hned po prvním použití, u některých po delším používání, ale dostaví se. Jdou všechny účinné složky spolu ruku v ruce 🙂 .

Takže už víte v čem je TianDe zase unikátnější. Má své nerozlučné čtyři mušketýry 🙂 , kteří jsou ať už v historii nebo v TianDe naprosto unikátní. Jde o kosmeceutiku, která používá „strašáky“, ale na přírodní bázi.

Možná Vás to právě teď nutí jít do koupelny a kouknout na to složení toho Vašeho oblíbeného krému.

Tak šup………..nečekejte……já počkám. Počkám si, až mi napíšete, jak dopadl ve složení ten Váš.

Nejste mi lhostejní a právě proto se snažím nejen pro sebe, ale hlavně pro Vás získat co nejvíce informací o výrobcích, které já jsem si naprosto zamilovala a protože jsem ukecaná, nechci si to nechat pro sebe 🙂 .

Jak říká Renatka moje nejoblíbenější sponzorka 🙂 ……na TianDe je báječné to, že se naučíte mít rádi.

Budete mít den za dnem větší radost sami ze sebe, přijde Vám najednou normální se pochválit a okolí z Vás nespustí oči. No a že hlavně Vám dámy začnou nadbíhat o hodně mladší chlapi, si nechám pro sebe 🙂 .

 

Chceš se dozvědět ještě více?  Napiš mi na byznysvune@gmail.com

nebo mi zavolej na telefon 603 969 430.

Budu se na tebe těšit. Monika